NewYorkPolonia >> Article
Send Fresh Flowers Worldwide
Kibice zachwyceni Stadionem Narodowym

Kibice
Posted on: March 1, 2012

Warszawa (PAP) - Imponujący, zachwycający, super - to niektóre z określeń, jakimi pierwsi kibice, którzy pojawili się na trybunach przed meczem piłkarskim Polska - Portugalia, określają Stadion Narodowy w Warszawie. Początek spotkania o godz. 20.45.

"Byłem niedawno na nowym Wembley w Londynie. Porównanie wypada zdecydowanie na korzyść naszego stadionu. Jest imponujący, robi wielkie wrażenie, aż dech zapiera" - powiedział PAP 26-letni Tomasz z Legionowa.

"Oby był szczęśliwy dla naszej drużyny. Nie tylko dziś, ale przede wszystkim na Euro" - dodał.

Podobnie uważają Michał i Karolina, którzy na sportową inaugurację reprezentacyjnego stadionu przyjechali z Ostrołęki.

"Warto było zapłacić po 180 złotych. Na razie jeszcze nie znaleźliśmy swoich miejsc, ale chodzimy naokoło i podziwiamy. Możemy być dumni z takiego stadionu. W zasadzie mecz jest już niepotrzebny" - powiedzieli zgodnie z uśmiechem.

Bramy stadionu zostały otwarte o godz. 17.30, ale kibice niezbyt spieszą się z zajmowaniem miejsc. Dla nich otwarte są w zasadzie dwa wielkie wejścia - od strony ronda i ulicy Waszyngtona. Zanim znajdą się na szerokich alejach prowadzących pod trybuny, muszą przebić się przez wąskie barierki, ustawione w celu łatwiejszej kontroli wchodzących.

Nad ładem i porządkiem wokół stadionu czuwają setki policjantów i funkcjonariuszy straży miejskiej. Bezpieczeństwa na trybunach pilnuje natomiast 550 pracowników ochrony i tyle samo specjalnie przeszkolonych stewardów, czyli korpusu służby informacyjnej.

W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu próżno natomiast szukać kramów z kibicowskimi akcesoriami. Można się natknąć jedynie na lotne punkty malowania twarzy. Za pięć złotych można przyozdobić policzki biało-czerwonymi kolorami.


Source: PAP
Martin Transports International
CalPolonia
AzPolonia