NewYorkPolonia >> Article
Send Fresh Flowers Worldwide
Euro 2012 zaczyna się już dziś. Spędź mistrzostwa z Polskim Radiem!

Posted on: June 8, 2012

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia przez cały czas trwania piłkarskich mistrzostw, od 8 czerwca do 1 lipca, gościć będzie specjalna audycja "Studio Euro Radiowej Jedynki". W dniu otwarcia Euro 2012, 8 czerwca, Jedynka wyjątkowo zaprasza już od godz. 17.00. W pozostałe dni, podczas których będą rozgrywane mecze, audycja rozpocznie się o godz. 20.30.

Eksperci w studio i na stadionach
Stałym ekspertem w "Studio Euro Radiowej Jedynki" będzie Lesław Ćmikiewicz, wybitny piłkarz, trener, złoty i srebrny medalista olimpijski, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1974 roku, w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Wydarzenia na boisku komentować będą nie tylko tacy specjaliści, jak Zbigniew Boniek czy Jacek Gmoch, ale także znani kibice futbolu m.in. Janusz Zaorski i Krzysztof Materna.
W ramach "Studia Euro Radiowej Jedynki", będą także transmitowane wieczorne mecze o godz. 20.45. W przypadku dwóch meczów rozgrywanych w tym samym czasie, komentatorzy będą na zmianę relacjonować ich przebieg. Spotkania komentować będą Tomasz Zimoch, Andrzej Janisz, Marek Solecki, Robert Skrzyński, Włodzimierz Machnikowski, Krzysztof Ratajczyk i Grzegorz Hałasik.
Dodatkowo Jedynka planuje wejścia na żywo z popołudniowych meczów o godz. 18.00. Natomiast serwisy sportowe Jedynki zamienią się podczas turnieju w informacje "Prosto z Euro".
Poza relacjami i wiadomościami prosto z boiska, Jedynka przygotowała także audycję poświęconą temu, co dzieje się wokół Euro 2012. Magazynu "Dogrywka w Jedynce" będzie można słuchać przez cały tydzień: od poniedziałku do piątku w godz. 8.40, 12.30 i 17.30, w soboty o godz. 8.40 i 17.30 oraz w niedziele (godz. 17.30). Reporterzy Jedynki będą sprawdzać, co dzieje się w Strefach Kibica, jak sprawdza się infrastruktura i co przygotowały dla turystów miasta, w których rozgrywane są mecze.

Gwiazdy polskiego futbolu na antenie Trójki
Podczas piłkarskich Mistrzostw Europy także na antenie Programu 3 Polskiego Radia znajdzie się sporo pozycji poświęconych Euro 2012. Już 7 czerwca o godz. 17.00, wyjątkowo w czwartek, specjalne wydanie „Trzeciej Strony Medalu”. Wśród zaproszonych gości są Jerzy Dudek, Artur Boruc i Jacek Gmoch. Aż do końca turnieju, każda niedzielna „Trzecia Strona Medalu” będzie zdominowana przez tematy piłkarskie.
Przez cały czas Euro 2012, w porannym i popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" o godz. 7.40 i 16.40 zagości trójkowe "Studio Euro 2012", a wieczorami, o godz. 23.05 będzie można wysłuchać piłkarskich podsumowań dnia. W niedziele rano, o godz. 7.05, 8.05 i 9.05 specjalnie dla kibiców na antenie znajdą się dodatkowe serwisy sportowe.
W dni, podczas których będą rozgrywane mecze Polaków, Trójka wyemituje specjalne audycje sportowe: 8 czerwca, w dniu otwarcia mistrzostw, Michał Olszański zaprasza już od godz. 16.00. Kolejne audycje 12 i 16 czerwca w godz. 20.30-23.00. W programie komentarze, opinie gości, a przede wszystkim liczne relacje ze stadionów podczas spotkań Polaków. Tomasz Gorazdowski i Michał Gąsiorowski będą także łączyć się ze studiem podczas meczów ćwierćfinałowych, półfinałowych oraz finału.
Najważniejszy mecz kończący Euro 2012 wysłannik Trójki będzie oglądał z trybun stadionu w Kijowie i nadawał relacje podczas specjalnej audycji, do której wysłuchania Program 3 zaprasza 1 lipca od godz. 20.00.Source: Polskie Radio
Martin Transports International
CalPolonia
AzPolonia