NewYorkPolonia >> Artykuł
Send Fresh Flowers Worldwide
Jak na Sylwestra, to tylko na Times Square

Data wstawienia: 30 grudnia, 2011

Najpopularniejszym celem amatorów noworocznych imprez w USA będzie nowojorski Times Square. Pracownicy zamontowali już na wieżowcu pod numerem 1 nowe elementy kryształowej kuli, która odmierzy czas przed nadejściem 2012 roku.

Jak wyjaśnia Bian Ek, rzecznik prasowy Priceline.com, jego portal sporządził listę 50 najpopularniejszych miejsc na imprezy sylwestrowe w USA. Oparł się na liczbie rezerwacji hotelowych na noworoczny weekend.

Władze Nowego Jorku mają powód do odkorkowania butelki szampana. Times Square wraz z dzielnicą teatrów Broadway po raz pierwszy od siedmiu lat wyprzedził w rankingu Priceline.com Las Vegas jako turystyczna atrakcja numer jeden dla powitania Nowego Roku. Przyczyniły się do tego także prognozy pogody.

"W Sylwestra temperatura (na Manhattanie - przyp. PAP) ma być faktycznie bardziej łagodna niż zwykle. Dużo ludzi lubi wybrać się na Times Square gdy jest cieplej" - mówi Ek. Zdaniem meteorologów o północy będzie tam ok. 2 stopni Celsjusza. Nie przewiduje się deszczu.

W pierwszej dziesiątce atrakcji noworocznych aż siedem znajduje się w Nowym Jorku. Jest wśród nich bliska okolica Times Square po zachodniej stronie miasta, południowa część Central Parku, hala sportowo-widowiskowa Madison Square Garden i największy wieżowiec Empire State Building.

We wtorek pracownicy komunalni założyli już 288 nowych elementów kryształowych w kształcie trójkątów tworzących kulę, która zsunie się z iglicy wieżowca na Times Square obwieszczając rok 2012. Towarzyszyć temu będą występy gwiazd: m.in. Lady Gaga, a także Kanadyjczyków - Justina Biebera i Drake,a.

Andrzej Dobrowolski, (PAP), Nowy Jork, 30 grudnia 2011 r.


Źródło: PAP
Martin Transports International
CalPolonia
AzPolonia