NewYorkPolonia >> Artykuł
Send Fresh Flowers Worldwide
Wybitny Polak za granicą – nagrody w Chicago

Laureaci nagród
Data wstawienia: 25 maja, 2012

W czasie tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Chicago wręczono nagrody “Wybitnego Polaka za Granicą” dla tutejszego regionu - tekst i zdjęcie z uroczystości przysłał red. Andrzej Mikołajczyk.

Plebiscyt związany z konkursem organizuje Fundacja Godła Promocyjnego “Teraz Polska”. Przewodniczącą chicagowskiego Komitetu była Iwona Bocheńska.

Tytułem „Wybitnego Polaka za Granicą” uhonorowano pięć osób. Oto one:

dr Maciej Leśniak - za osiągnięcia naukowe. Jest dyrektorem neurochirurgii onkologicznej na renomowanym Uniwersytecie Chicago, absolwentem najlepszych amerykańskich uczelni (Harvard, Johns Hopkins University). Od kilkunastu lat pracuje na Uniwersytecie Chicago. Jego artykuły naukowe publikowane są w najważniejszych czasopismach medycznych USA;

prof. Marek Rudnicki - jako osobowość roku. Jest znakomitym chirurgiem pracującym w Chicago. Zajmuje się szkoleniem lekarzy. Dał się poznać także jako społecznik, organizator akcji „Amber Coalition” mającej na celu zapobieganie chorobom nowotworowym wśród kobiet. Prof. Rudnicki jest Prezesem Światowego Związku Lekarzy Polonijnych;

Jerzy Kenar - ten wybitny artysta rzeźbiarz otrzymał wyróżnienie w kategorii kultura;

Piotr Chomczyński - został Wybitnym Polakiem w sferze biznesowej;

Sławomir Marecik - zwyciężył w kategorii Młody Polak.

Laureaci odebrali dyplomy oraz okolicznościowe statuetki. Ich kandydatury będą brane pod uwagę przy ogólnoświatowym wyborze “Wybitnego Polaka za Granicą”.

Gospodarzem uroczystości był Konsul Generalny Zygmunt Matynia z żoną Bożeną.

@ Tekst i zdjęcie: Andrzej Mikołajczyk, Chicago, 17 maja 2012 r.

Na zdjęciu: tegoroczni laureaci nagrody „Wybitny Polak za Granicą” dla regionu Chicago.


Źródło: PAP
Martin Transports International
CalPolonia
AzPolonia