NewYorkPolonia >> Artykuł
Send Fresh Flowers Worldwide
Zaproszenie na 32. Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

Plakat
Data wstawienia: 25 maja, 2012

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA), zaprasza swoich Przyjaciół i Sympatyków w piątek, 8 czerwca 2012 roku na 32. Bal Letni. Celem dorocznego Balu Letniego, głównej imprezy dochodowej organizowanej przez Muzeum Polskie w Ameryce, jest spotkanie z przyjaciółmi MPA oraz zbieranie funduszy na działalność Muzeum - czytamy w informacji przysłanej przez Małgorzatę Kot i gdyby to było bliżej, już całą redakcją na bal pomknęlibyśmy.

Serdecznie zapraszamy Państwa na 32. Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA), 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL. 60642 zaprasza swoich Przyjaciół i Sympatyków w piątek, 8 czerwca 2012 roku na 32. Bal Letni, który odbędzie się w Rosewood Restaurant & Banquets, 9421 W. Higgins Rd., Rosemont, IL 60018. Bal (black tie) rozpoczną koktajle o godzinie 19., kolacja zostanie podana o godzinie 20. Do tańca zagra renomowana Anthony Kawałkowski Orchestra. Bilety w cenie 175 dolarów od osoby. Część opłaty za bilet oraz wszelkie dotacje na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce można odliczać od podatku.

Nagrodę Ducha Polskości (Polish Spirit Award) w tym roku otrzyma Kazimiera Bober, założycielka i właścicielka Kasia’s Deli za swoje osiągnięcia w pielęgnowaniu tradycji i kultury polskiej na ziemi amerykańskiej.

Celem dorocznego Balu Letniego, głównej imprezy dochodowej organizowanej przez Muzeum Polskie w Ameryce, jest spotkanie z przyjaciółmi MPA oraz zbieranie funduszy na działalność Muzeum. MPA powołane do życia w 1935 roku, pozostaje jedyną tego typu placówką w USA, zachowującą i promującą kulturę polską oraz polsko-amerykańską poprzez różnorodne projekty: wystawy programy edukacyjne i wieczory autorskie. Muzeum Polskie w Ameryce jest centrum kultury polskiej z bogatą kolekcją sztuki, unikatowymi zbiorami bibliotecznymi oraz bezcennym archiwum. Niedawno odrestaurowano Pokój Paderewskiego, sanie królewskie z XVIII wieku oraz otwarto Galerię Sztuki im. Stephena i Elizabeth Ann Kusmierczak. MPA służy wszystkim badaczom historii Polonii, zarówno tym z USA, jak i przybyłym do Stanów Zjednoczonych z Polski oraz rozproszonym po całym świecie.

Od wielu lat Muzeum Polskie w Ameryce jest aktywnym etnicznym centrum kulturalnym i przechowuje zgromadzone zbiory dla przyszłych pokoleń. Ludzie związani z Muzeum na co dzień dokonują wszelkich starań, aby odnowić i zmodernizować MPA oraz zabezpieczyć bezcenną kolekcję muzealną. Jako instytucja nie przynosząca dochodu liczymy na Państwa pomoc i wsparcie w zachowaniu i promocji dziedzictwa zarówno kultury polskiej, jak i polsko-amerykańskiej.

Jako Polonia amerykańska jesteśmy wspólnie zobowiązani wobec przyszłych pokoleń do utrzymania Muzeum jako ważnej placówki naukowej i centrum kulturalnego Polonii w Ameryce. Prosimy Państwa o pomoc i wsparcie w naszych działaniach.

Jednocześnie dziękujemy serdecznie za dotychczasową nieustanną i szczodrą pomoc Państwa. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo uczestniczyć w Balu Letnim!

Prosimy wystawiać czeki na The Polish Museum of America.

Rezerwacje do 29 maja, prosimy dzwonić pod numer 1-773-782-2601.

Małgorzata Kot, Muzeum Polskie w Ameryce, Chicago, 19 maja 2012 r.

Kwiat maku został wybrany jako symbol Balu Letniego z powodu swojego piękna utożsamianego z polskością i ważną dla Polaków Bitwą pod Monte Cassino oraz ważną dla Amerykanów Bitwą na Flanders Field.


Źródło: PAP
Martin Transports International
CalPolonia
AzPolonia