NewYorkPolonia >> Artykuł
Send Fresh Flowers Worldwide
Czy tylko siłownia pomaga wyrzeźbić ciało?

Data wstawienia: 8 kwietnia, 2015

Wygląd zewnętrzny jest niezwykle istotny i mnóstwo ludzi pragnie prezentować się jak najlepiej. W ostatnim czasie zapanowała wręcz moda na właściwe odżywianie oraz utrzymywanie swego ciała w odpowiedniej kondycji. Czy wyrzeźbienie go zgodnie z własnym życzeniem jest jedynie kwestią treningu na siłowni, czy może chodzi o coś więcej?

MODA NA ZDROWIE

Wśród wielu istniejących mód, ta jest na pewno najlepsza – coraz więcej osób interesuje się właściwymi sposobami odżywiania oraz uprawia przeróżne sporty. Musimy sobie uświadomić, że dla utrzymania prawidłowej wagi ciała oraz uzyskania właściwego efektu wizualnego, powinniśmy również zainteresować się tematem zdrowych produktów – dieta jest bowiem niezwykle istotna dla uzyskania wymarzonej wagi!
Powinna obfitować w owoce, warzywa, zawierać dużo błonnika oraz produktów obfitujących w zdrowe kwasy tłuszczowe, które wspomagają odchudzanie – na przykład ryby.

NIE TYLKO SIŁOWNIA

Z pewnością na siłowni mamy wiele możliwości na odpowiednie kształtowanie swojej sylwetki, a profesjonalni trenerzy czuwają nad naszymi postępami i właściwym wykonywaniem ustalonych zadań.
Indywidualny trening w zaciszu własnego domu, albo uprawianie jakichś sportów również przyczynia się do poprawy naszej sylwetki i jej właściwego ukształtowania. Możemy zdecydować się na basen, jeśli chcemy popracować nad mięśniami rąk i nóg oraz odciążyć kręgosłup. Podobne cele zostaną osiągnięte, gdy wybierzemy na przykład Nordic Walking.
Istnieje także wiele ćwiczeń, które możemy wykonywać w swoim pokoju – na przykład brzuszki poprawią wygląd naszego brzucha, skręty uatrakcyjnią talię, a przysiady ujędrnią pośladki. Możemy też zapisać się na fitness i w profesjonalny sposób popracować nad rzeźbą swego ciała.

CHEMICZNE WSPOMAGANIE

Obecnie – głównie wśród mężczyzn – panuje również trend na zażywanie różnorakich suplementów diety, które pomagają w budowie wymarzonej muskulatury.
Różnego rodzaju odżywki białkowe pomagają co prawda w przyroście masy mięśniowej, jednak powinny być stosowane z rozwagą.

Więcej informacji:   Sport, zdrowie i uroda


Źródło: Joanna Nowak
Martin Transports International
CalPolonia
AzPolonia